Reklama

Szaleni kowboje

Zory-TwinpigsZaczęły się wakacje i oby dopisała pogoda. Warto jednak mieć dla naszych dzieci jakieś atrakcje w zanadrzu. Proponujemy odwiedzenie Westernowego Parku Rozrywki w Żorach, który w ub. roku zdobył tytuł najlepszego produktu turystycznego. Klimatem, zgodnie z nazwą, nawiązuje do do XIX-wiecznych miasteczek Dzikiego Zachodu. Wzdłuż centralnej ulicy miasteczka znajdują się obiekty handlowo-gastronomiczne oraz część rozrywkowa.Czytaj więcej: Szaleni kowboje

Suwalskie ścieżki

SuwalkiZalewArkadia2013Kto znajdzie się w Suwałkach może skorzystać z nietypowego jeszcze w Polsce sposobu zwiedzania miasta. Prowadzą przez nie dwie ścieżki kulturowe, w ramach których na szczególnie interesujących obiektach umieszczono tablice informacyjne.

Czytaj więcej: Suwalskie ścieżki

Augustowskie rejsy

ZeglugaAugustowska2013Żegluga Augustowska zaprasza latem na rejsy statkami białej floty, trwające od półtorej do trzech godzin. Proponowane są dwie trasy: Port - rzeka Netta - jez. Necko - rzeka Klonownica - jez. Białe - śluza w Przewięzi - jez. Studzieniczne - Port oraz Port - rzeka Netta- jez. Necko - jez. Rospuda - Port.

Czytaj więcej: Augustowskie rejsy

Zielone Świątki

ZieloneSwiatki2013W tym roku jakoś wszystkie święta wypadają wcześniej. Już za tydzień, 19 maja mamy Dzień Zesłania Ducha Świętego, obchodzony w kościele katolickim 50 dni po Wielkiejnocy. To jednocześnie w tradycji ludowej Zielone Świątki, będące symbolem oczekiwania lata, mające źródła w obrzędowości pogańskiej.

Czytaj więcej: Zielone Świątki

Kalwaria Pakoska po renowacji

Pakosc-kalwariaDzisiaj jutro odbędzie się otwarcie Parku Kulturowego ,,Kalwaria Pakoska". Prace zostały wykonane z funduszy unijnych, a objęły m.in. renowację 12 kaplic znajdujących się na jego terenie. Wybudowano też parkingi, sanitariaty, oświetlone ciągi piesze, zagospodarowano tereny zielone wokół kapliczek.

Czytaj więcej: Kalwaria Pakoska po renowacji